20
30
30
20
70
70
70
50
logo BH

Reference: Nízkoenergetické stavby

30
10
40
50
10
30
60
50
10

Nízkoenergetické stavby

Naše společnost se zabývá stavbou energeticky úsporných budov u kterých klademe na důraz především na preciznost zhotovení díla a použité materiály. Pokud je však provedena instalace špatně, můžou být materiály sebelepší ale výsledek bude stále energeticky náročný. Proto se již od základů musí dodržovat správné technologické postupy. Pasivní domy a nízkoenergetické stavby jsou většinou bez vytápějících jednotek potřebných pro vytápění normálních domů. Samotná stavba domu je většinou řešena odlišně od klasické konstrukce domů, pokud se nejedná o rekonstrukci, která má splňovat požadovanou max. tep. ztrátu. Prvním krokem je vhodně vybraná stavební parcela zaručující dostatečné tepelné zisky ze slunce. Důležitá je též vzduchotěsnost, která zaručuje efektivní funkci systému nuceného větrání, který je u těchto domů nezbytný. Vytápění pasivních domů je tedy řešeno získaným teplem ze slunce, lidí a elektrických zařízení (více v sekci solární sytémy). Pasivní dům může pomoci ušetřit až 90 % nákladů na vytápění. Výhody pasivních domů jsou kromě úspor nákladů na vytápění a ohřev vody, stabilní a příjemná teplota jak v zimě, tak i v létě, zajištění stálého přívodu čistého vzduchu, nehrozí vznik plísní atd. U nízkonergetických staveb může být použitý klasický zdroj tepla, pouze se instalují vhodně zvolené izolační prvky. Tyto zkušenosti samozřejmě rádi využíváme i v jiných stavbách jako jsou půdní vestavby, rekonstrukce domů a bytů atd.

Zatímco běžný dnes postavený dům má spotřebu kolem 120 kWh na jeden metr čtvereční užitné plochy za rok, domy energeticky úsporné mají spotřebu pouze 50 - 70 kWh/m2 , domy nízkoenergetické pouze 15 - 50 kWh/m2. a domy pasivní dokonce 0 -15 kWh/m2.

Hlavním cílem nízkoenergetického domu je šetřit jeho uživateli peníze. A to ve formě snižování provozních nákladů v oblasti energií. Podmínkou je snížení tepelné náročnosti budov. K docílení je nutné zabránit vnikání chladu tepelnými mosty do prostoru domu!!!

Nemusí vždy však platit tolik rozšířený názor, že nízkoenergetický nebo pasivní dům je mnohem dražší, než běžný rodinný dům. Naše společnost Vám nabízí služby spojené s kompletní realizací stavby Vašeho rodinného domu, či rekonstrukce. 

Můžete sledovat, jak neustále rostou ceny energií a zůstat v klidu, protože Vy se bez nich téměř obejdete. Proto jsme tu pro Vás my, kteří jsme připraveni Vám tyto požadavky splnit. Nové moderní technologie ve stavebnictví nám umožňují nevídané úspory energií.

Partneři: KONE lindab lindab lindab
© 2019 Humlnet Creative, s.r.o.